Oblíbené 0 Porovnání 0

Barcelona

Už jste byli v Barceloně? Ne? A chtěli byste ji vidět?

Tak teď s námi máte šanci tuto slunnou metropoli na východě Španělska navštívit a užít si krásných sedm dní mezi architektonickými skvosty geniálního Antoni Gaudího, ochutnat vyhlášené španělské tapas, navštívit zápas FC Barcelony anebo jen tak odpočívat na pláži.

A jak zájezd do Barcelony vyhrát? Kupte lednici Beko NeoFrost u jednoho z našich autorizovaných prodejců v období od 15. 5. do 30. 8. 2019, do 14 dnů od koupi ji zaregistrujte na beko.cz/soutez a jste ve hře.

Po skončení období vylosujeme výherce, který vyhraje první cenu, zájezd do Barcelony až pro čtyři osoby na 7 dní s plnou penzí a návštěvou fotbalového zápasu FC Barcelona, a 17 dalších, kteří dostanou jeden ze spotřebičů Beko, mezi kterými je i skvělá sušička Beko DH 8544 CSFRX nebo kompaktní kávovar s tryskou na šlehání mléka CEG 5311 X.

Pokud už jste ledničku do soutěže zaregistrovali, pojďte se mrknout, co všechno vás v Barceloně čeká a co rozhodně nevynechat. I když třeba nejste zrovna uměleckými odborníky, architektura Barcelony vás jednoznačně ohromí.

Katedrála La Sagrada Familia

Asi nejznámější stavbou katalánského architekta Antoni Gaudího je katedrála La Sagrada Familia, která se stala symbolem Barcelony, a i přes to, že její stavba začala před 135 lety, doposud není dokončena. Důvodem je, že Gaudí chtěl, aby byla stavba financována pouze z veřejných peněz a darů, proto trvá její výstavba tak dlouho. A co očekávat? Sice hodně návštěvníků, ale také dech beroucí zážitek, protože tato pohádková 170 metrů vysoká budova je ojedinělou stavbou, kterou jinde nenajdete. Její vlnité stropy, členitost, pestrobarevné vitráže či možnost vylézt do jedné z jejích 18 věží a podívat se na celé město z ptačí perspektivy z ní dělá právem jednu z nejobdivuhodnějších staveb na světě.

Park Güelle

Dalším skvostem z tvorby geniálního Gaudího je park Güelle. Jakmile projdete kolem dvou pohádkových budov lemujících hlavní vchod, ocitnete se v poklidném ráji plném zeleně. Prozkoumejte jej po mozaikou zdobeném schodišti a obdivujte sál Sto sloupů, který měl původně sloužit jako ochrana prodejců v horkých dnech. Jo a nezapomeňte si pořídit selfie na vlnité lavičce se sochou ještěra, který se také stal symbolem Barcelony.

Náměstí Plaça de Catalunya

Náměstí, které je v samém srdci Barcelony, spojuje staré město a čtvrť L’Eixample, kterou mimochodem stojí za to také navštívit, ať už kvůli dalším památkám Antoni Gaudího, nebo všem těm obchodům a výborným restauracím. Katalánské náměstí je vlastně takový náš Václavák, plno obchodů, a především populární místo srazů ve stylu našeho „sejdeme se pod koněm“.

Hlavní třída La Rambla

Z Katalánského náměstí pak můžete pokračovat hlavní turistickou třídou La Rambla, která vede až do přístavu. Ta je průnikem tří historických čtvrtí a její dění zpestřují nejrůznější pouliční umělci, stánky a živé sochy. A pokud vás po cestě hlavní třídou přepadne hlad, odbočte do jedné z postranních uliček a dejte si sklenku sangrie a tapas, typické španělské jednohubky, nebo navštivte tržnici Mercat de la Boqueria.

Tržnice Mercat de la Boqueria

Stejně jako katedrálu La Sagrada Familia, tohle prostě nesmíte minout. Do této obrovské tržnice se dostanete z hlavní třídy La Rambla a co se týče jídla, vaše chuťové pohárky budou v sedmém nebi. Nakoupíte zde jak nejrůznější suroviny, od mořských plodů, uzenin až po tropické ovoce, tak dobroty a občerstvení přímo k snědku. Užijte si pestrost barevného ovoce, vůni pečiva, čerstvou zeleninu, nejrůznější druhy čerstvých ryb a široký výběr tradičních španělských uzenin!

Fotbalový stadion Camp Nou

A na závěr sportovní zážitek! Pokud pojedete do Barcelony s námi, lístky na zápas FC Barcelona jsou samozřejmostí. Nechte se pohltit ojedinělou atmosférou, kterou tvoří fanoušci týmu Barça, a zažijte fotbalový zápas jednoho z nejslavnějších týmů světa, kterého jsme hlavním partnerem. A pokud si budete připadat na stadionu Camp Nou jako mravenečci, není divu. Díky své kapacitě je největším v Evropě a druhým největším stadionem na světě.

Pláže

Ideální místo, kde si odpočinout po ťapkání po památkách, jsou barcelonské pláže. Na to, že jsou pár zastávek městskou dopravou z centra, zde najdete rozlehlé čisté pláže, jejichž jemný písek jen láká rozprostřít deku, natáhnout se a užívat si středomořského sluníčka a jedinečné atmosféry katalánského letoviska.

Tak co? Jedete s námi?

Beko.cz/soutez