Oblíbené 0 Porovnání 0

Festivalový průvodce

Festivalová sezóna letošního roku je odstartovaná a vybrat z široké nabídky hudebních, kulturních či food festivalů ten správný, je spíše zábava na dlouhé zimní večery. Podobný oříšek ale může být i to, co si vzít s sebou a na co nezapomenout. Tak jsme to zkusili dát dohromady, ať můžete už jen odškrtávat ze seznamu.🤓

Pokud vás čeká jednodenní festival, například jako je Beko Fresh Festival plný dobrého jídla a pití, je to vcelku snadné. V den festivalu ráno omrkněte předpověď počasí a podle toho vezměte sadu „svítí slunce“ 🌞 (opalovací krém + sluneční brýle + kšiltovka), nebo sadu „prší“ 🌧 (pláštěnka + mikina + holínky).

Ani v jednom setu by pak neměly chybět nezbytnosti jako jsou kapesníky či vlhčené ubrouskyantibakteriální gel na ruce deštník, který vás ochrání před nečekaným zmoknutím, ale i před prudkým sluncem.

Pokud se ale plánujete veselit a bavit více dní, příprava už by měla být pečlivější. Stejně jako u jednodenních festivalů byste neměli zapomenout na kapesníkyvlhčené ubrousky či na antibakteriální gel na ruce a pro více dní přijde vhod i toaletní papír. Sice bývají Toi Toi budky vybavené, ale kdo to zná, ví, že po pár hodinách festivalu by kousek toaleťáku už nenašel ani Sherlock Holmes. Nějaké hygienické potřeby ručník jsou samozřejmostí a holky, nezapomeňte na hřeben gumičku do vlasů!

Při vícedenních akcích se raději připravte na rozmary počasí a mějte při ruce jak opalovací krémsluneční brýle čepici, tak nějakou tu mikinu pláštěnku. I kdyby bylo celou dobu krásně, mikča se bude hodit pro chladné večery nebo jako polštář do spacáku.

A teď pár věcí, díky kterým si festival(y) letos užijete:

  • Špunty do uší. Zejména u hudebního festivalu to zpočátku asi zní dost mimo, ale až se budou celou noc linout z pódií hudba, nebo vyfasujete ve stanu vedle hlučné sousedy, budou k nezaplacení.
  • Čelovka. Držet telefon v zubech a hledat, kudy se do toho spacáku leze, fakt není pohodlné. Navíc oslintaný telefon by se vám pak taky nemusel tolik líbit.
  • Powerbanka. Řada festivalů už myslí na nabíjecí zóny, ale rozhodně jich není tolik, aby zvládly dobít mobilní telefon každého návštěvníka. S powerbankou budete na drátě a vaši přátelé nepřijdou o Instastories se zážitky z festivalu.
  • Repelent. Vychytávka, díky které se nebudete domů vracet opuchnutý jako panáček Michelin.
  • Rychleschnoucí ručník. Jeho název opravdu odpovídá realitě, je skladný, lehký a nemusíte kvůli němu přibalit zavazadlo navíc.

Pár rad na závěr:

  • Vezměte si pohodlné oblečení, u kterého vás nebude mrzet, když se ušpiní. Pračky Beko toho zvládnou hodně, ale přeci jen směsi skvrn od kečupu, vína a trávy bude na bílém triku chvíli trvat, než se vypere.
  • Neberte si s sebou cennosti a platební kartu raději nechte doma. Většina stánků stejně bere jenom hotovost.
  • Nezapomeňte si tu hotovost😄
  • Pokud vás čeká šňůra několika festivalů za sebou, můžete se té prádelní vyhnout pohodlnějším způsobem – sušičkou Beko.
  • Užijte si to!

Stále jste si nevybrali, jaký festival letos navštívíte? Přijďte si užít výborné jídlo a pití na Beko Fresh Food Festival. A nebojte se žádné divočiny, je určený jak pro dospěláky, tak pro děti.

Beko Fresh Festival 2019