Oblíbené 0 Porovnání 0

Programy praček a myček Beko, které odstraní viry

Obzvláště v dnešní době bychom měli dbát na hygienu a čistotu své domácnosti. Jak ale zajistit, aby naše úsilí a péče byla efektivní? Podívejme se, co zjistila Světová zdravotnická organizace (WHO) a jak vám s tím mohou pomoct spotřebiče Beko.

Nejprve trochu teorie. Viry dokážou mimo tělo člověka přežít několik hodin až dní, je proto důležité si pravidelně mýt ruce vodou a mýdlem a zamezit tak přenosu ze znečištěných povrchů, to je základ. Čistotu povrchů mimo domov asi moc neovlivníme, ale doma se na ní můžeme zaměřit.

Kliky, klíče, hrnce a další kovové materiály

Podle WHO dokážou viry na kovových materiálech přežít nejdéle a to i 5 dní. Je proto důležité tyto povrchy pravidelně dezinfikovat adekvátním prostředkem a jednorázovou utěrkou, nebo utěrkou, kterou lze vyprat na vysokou teplotu. Pozor i kuchyňské nádobí je z kovu, zde ale bude nejúčinnější myčka.

Plastové lahve, krabičky, držadla a další

Dalším materiálem, kde se viry dokážou zabydlet relativně dlouhou dobu, jsou plasty. Zde také dokážou vydržet i několik dní, tudíž je nutné plastové povrchy vydezinfikovat stejně jako ty kovové a pokud lze, dát je umýt do myčky na program s vysokou teplotou (týká se zejména plastových nádob, lahví apod.)

Sklo, porcelán, keramika a teflon

I na těchto materiálech ulpí virové částice i několik dní. Kuchyňské nádobí naštěstí pravidelně myjeme, ale je lepší zvolit takový program myčky, abyste měli jistotu, že vše bude hygienicky čisté.

CZ 01 Uvodni infografika

Jednou z cest nákazy je kontakt s povrchem, kde virus ulpěl. Pravidelně a důkladně si proto myjte ruce a snažte se zajistit čistotu povrchů a materiálů v domácnosti, kde trávíme nejvíce času.

A teď jak prakticky na čistou domácnost, aby váš čas strávený úklidem byl efektivní.

Nádobí

Podle zjištění WHO je nutná teplota minimálně 60 °C po dobu 15 minut, aby byly virové částice zničeny. Myčky Beko jsou vybaveny hned několika programy, které toto splňují a vaše nádobí umyjí tak, že budete mít jistotu hygienické čistoty. Jaké to jsou?

CZ 02 Mycky

Programy myček Beko, které splňují doporučení WHO pro odstranění virů.

Prádlo

Stejně jako u nádobí, i zde platí, že pro zničení virů v prádle je nutná teplota alespoň 60 °C. V pračkách Beko je hned několik programů, které toto splňují a minimálně jeden z nich najdete v každé Beko pračce. Nesmíme zapomenout ani na pračkosušičky, které vám s hygienickou čistotou též pomohou. A jaké programy tedy zvolit?

CZ 03_1 Pracky

CZ 03_2 Prackosusicky

Programy praček a pračkosušiček Beko, které splňují doporučení WHO pro odstranění virů.

Pokud prádlo sušíte na sušáku nebo na šňůře, určitě bude vhodné jej ještě přežehlit. Zde se doporučuje hlavně žehlení s párou, kdy horká pára dokáže proniknout do tkaniny a zabít případné viry a mikroorganismy, které se do prádla při sušení dostaly.

Nejlepší volbou jsou parní generátory, které zároveň výrazně šetří čas žehlení díky možnosti vytvořit pořádný parní ráz. Pokud žehlíte minimálně, postačí i parní žehlička.

CZ 04 Lifestyle foto zehliciho pana

A závěrem nezapomeňte, že k hygieně domácnosti by měla patřit i hygiena duševní. Nebojte se proto si od všeho také oddechnout a na chvíli vypustit všechny zprávy ze světa. Připravte si kávu nebo čaj, něco dobrého a třeba se začtěte do knížky nebo koukněte na pěkný film. S jejich výběrem vám asi neporadíme, ale s kávou nebo s něčím dobrým bychom pomoct mohli :-)

CZ 05 Lifestyle foto odpocivaci pani