Oblíbené 0 Porovnání 0

Parní pečení a pečení s podporou páry

2 způsoby parního pečení Beko

U trub Beko se můžete setkat se 2 způsoby parního pečení. Ve obou způsobech pára pomáhá v uchování šťavnatosti pečeného jídla, lepšímu vykynutí pečiva, ale také ke snazšímu čištění. Liší se ale způsobem dávkování páry při pečení a zastoupením programů.

Rozdil parni trouby

Parní pečení – CombiSteam

Jak to funguje?

Parní trouby Beko CombiSteam jsou špičkou v parním pečení. Jednak obsahují programy pro pečení s podporou páry, ale i tzv. plnoparní pečení. Při pečení s podporou páry se v průběhu programu pára automaticky přifukuje do prostoru trouby. To bývá pro parní trouby vcelku běžné, ale CombiSteam vyniká právě možností plnoparního pečení a vaření. Při něm se pára generuje po celou dobu pečení, to uchovává šťavnatost jídla, jeho barvu i chuť. Tento způsob se proto hodí zejména pro přípravu červených mas, ryb a zeleniny, ale i k pečení chleba a buchet.

Programy a čištění

Součástí trouby jsou plnoparní programy, programy pro pečení s podporou páry, ale i ty klasické (horkovzduch, gril apod.). Můžete s ní tedy péct a vařit v páře, zavařovat s párou nebo účinně sterilizovat nádobí, ale když jsou potřeba programy bez páry, jsou také k dispozici. Zahrnutý je také plnoparní program na čištění SteamShine+. Během něj pára nečistoty napaří, takže je pak snadno setřete hadříkem.

Pečení s podporou páry – SteamAid

Jak to funguje?

Trouby se SteamAid mají tzv. pečení s podporou páry. To znamená, že během pečení se tvoří pára, která se automaticky dávkuje v průběhu programu, lze ji ale dávkovat také ručně. Pečení s podporou páry zajistí lepší výsledek při pečení masa, ale i pečiva, protože těsto lépe vykyne a bude po upečení nadýchanější.

Programy a čištění

U trub SteamAid máte k dispozici programy pro pečení s podporou páry a stejně jako u trub CombiSteam také klasické pečicí programy bez páry. I u těchto trub je součástí čisticí program s párou. Program SteamShine v průběhu čištění přidává páru, která pomůže snadnějšímu odstranění nečistot.

Pečení s podporou páry – SteamAssisted

Jak to funguje?

Jednodušším způsobem pečení s podporou páry je pečení SteamAssisted. U něj se pára dávkuje ručně v průběhu vybraných programů, kdy je zrovna při pečení potřeba. Páru lze přidat k programům 3D pečení a k čisticímu programu.

Programy a čištění

Oproti troubám CombiSteam a SteamAid nemají trouby SteamAssisted programy, kde by bylo dávkování páry automatické, ale mají klasické pečicí programy, ke kterým lze tvorbu páry ručně přidat. I u tohoto typu je součástí program na čištění trouby, je to program SimpleSteam Cleaning, ke kterému lze páru přidat zvlášť.

1200x400_CZ